Aplikace, bez kterých bych se na Androidu neobešel (4.díl)

google-android-mascotVítejte u čtvrtého dílu aplikací na Android, bez kterých by můj zelený robot nebyl k ničemu. Opět je to seznam směsky aplikací, který používám poměrně často a který mě prostě baví. Tentokrát jsou v seznamu aplikace jako kalkulačka, scanner QR kódů, převodník nebo aplikace orientační změření hladiny alkoholu…

1. AirCalcunnamed (17)

   • Tahle aplikace nahrazující obyčejnou kalkulačku se pro mě stala naprosto nepostradatelnou, protože nabízí něco unikátního, co jiné aplikace nemají. Jedná se totiž o takzvaný „overlay“ widget. Ve zkratce to znamená, že kalkulačku je možné spustit z notifikační lišty přes jakoukoli jinou aplikaci bez nutnosti jejího zavření. Navíc je možné nastavit průhlednost kalkulačky, takže můžete zároveň číst text pod kalkulačkou. Jakmile vyzkoušíte, pochopíte genialitu tohohle řešení.

2. Barcode Scannerunnamed (18)

   • Velice jednoduchá a spolehlivá čtečka čárových a QR kódů. Podobných aplikací opět existuje mnoho, ale tahle mi prostě vyhovuje.

3. Promile INFOunnamed (19)

   • Super aplikace, pokud jste měli večer pár piv a ráno potřebuje jet autem. Zadáte nějaké základní údaje jako věk, váha a pohlaví a můžete využít buď zadávání nápojů na časové ose nebo rychlokalkulačku, která Vám spočítá, za jak dlouho zhruba můžete řídit.

4. Simple Checkinunnamed (20)

   • Pokud používáte Foursquare, ale na Váš slabý telefon je ta ohromná aplikace prostě moc, tak tohle je dobrá alternativa. Minimalistická aplikace, kde se pouze checknete (bez statistik, bez odznáčků, bez přítel v okolí) a můžete sdílet status na Twitter nebo Facebook. Pro mě osobně dobrý kompromis, i když alespoň seznam přátel v okolí by se hodil.

5. Windfinderunnamed (21)

   • Tuhle aplikaci používám zejména díky větrné předpovědi jachtařských lokalit, ale stejně tak dobře ji můžete využít jako standardní předpověď počasí a možná budete překvapeni, co všechno v ní uvidíte.

6. Sygic: GPS Navigationunnamed (22)

   • Podle mě asi nejlepší navigace na Android, přehledné rozhraní, slušné možnosti nastavení a spolehlivé mapy. Mám staženy starší mapy z roku 2010 a přesto se mi snad nestalo, že bych nedojel. Rozhodně doporučuju alespoň vyzkoušet.

 

Aplikace, bez kterých bych se na Androidu neobešel (1.díl)

Aplikace, bez kterých bych se na Androidu neobešel (2.díl)

Aplikace, bez kterých bych se na Androidu neobešel (3.díl)

Reklamy

3 thoughts on “Aplikace, bez kterých bych se na Androidu neobešel (4.díl)

 1. Pingback: Aplikace, bez kterých bych se na Androidu neobešel (2.díl) | Michal Škoda

 2. Pingback: Aplikace, bez kterých bych se na Androidu neobešel (1.díl) | Michal Škoda

 3. Pingback: Aplikace, bez kterých bych se na Androidu neobešel (3.díl) | Michal Škoda

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s