14 000 year old caveman

The Man From Earth_thumb[6]Znáte film The Man from Earth? Ne? Tak to je film, který rozhodně stojí za shlédnutí, takže to co nejrychleji napravte. Jedná se o konverzační science fiction drama, což je poměrně nezvyklý formát zrovna pro sci-fi film, ale tady to dokonale sedí. Hlavní zápletka začíná ve chvíli, kde vysokoškolský profesor na skromné rozlučkové „párty“ oznámí svým kolegům, že je 14 000 let starý kromaňonec.

Film byl natočen v roce 2007 na základě scénáře Jeroma Bixbyho, režie se ujal Richard Schenkman. Na ČSFD má 82%, takže to asi nebude jen můj názor, že je to mimořádný film. Obsazení herců není nijak oslňující a ani herecké výkony nejsou ničím mimořádným. O to ale nejde, podstatná je ve filmu samotná myšlenka rozvinutá do historických, biologických, teologických a zejména filozofických rozměrů.

Uživatel Renton to na ČSFD krásně shrnul:

„Jedna osoba napříč tisíciletími ve výtečném konverzačním scénáři sci-fi autora Jeroma Bixbyho. Prostředí a výrazové prostředky jsou minimalistické, ale filozoficky neskutečně silné a vyvážené.“

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s