Točí se zmrzlina, Kofola a kolotoč, pivo se ČEPUJE!

imagesPiju já, piju rád a to zejména pivo. Mám rád všechny možný piva od Pilsner Urquell přes Radegast až po speciály menších až mini pivovarů. A když mám na pivo chuť, tak musím vědět, kam zajít. Tady je seznam pár hospod, kde mě více či méně často můžete potkat a kde si na pivu rozhodně pochutnáte.

1. Lokál Dlouhálogo-1-cz (1)

Parádní hospoda v ulici Dlouhá na Praze 1, kde čepují Pilsner Urquell přímo z tanků a můžete si objednat „šnyt“, „mlíko“ nebo „hladinku“. Kdo neví, co to je, ať se zajde do Lokálu doučit. Mají tu taky výborné hospodské jídlo (davelská tlačenka, pražská šunka…).

2. Kolkovna Celnicelogo_13

Další hospoda, kde čepují Pilsner Urquell tak jak se má, tentokrát na Náměstí Republiky. Není to tu nejlevnější, ale pivo mají výborné a za to se vyplatí zaplatit.

3. U Bezuchůindex pro WWW

U Bezuchů je hospoda ve věhlasných Kunraticích na jižní cípu Prahy, kde čepují Pilsner Urquell. Doporučují zejména v kombinaci s výborným tatarákem s topinkama.

4. U prince MiroslavaU-prince1-1024x378

Tato radlická hospoda nabízí denně zhruba 13 druhů čepovaných piv různých značek včetně pivních speciálů, které jinde příliš nenajdete. Hospoda patří do takzvané Aliance P.I.V. (pivně inteligentních výčepů).

5. Kulový Blesklogo-kulovy-blesk

Další zástupce Aliance P.I.V. tentokrát z blízkosti I.P. Pavlova. Nabízí tu denně více než 15 druhů piv, takže si každý určitě najde to, které mu zachutná.

6. Zlý Časylogo_4

Třetí zástupce Alinace P.I.V. na mém seznamu je pro změnu z Nuslí, konkrétně Náměstí Bratří Synků. Podnik se rozkládá na několika patrech a vybírat můžete minimálně z 12 druhů piva. K hospodě patří taky prodejna Pivkupectví, kde najdete stovky druhů lahvových piv z celého světa, takže pokud máte náladu experimentovat, stačí si vybrat.

7. Únětický pivovaruneticky-pivovar-logo

No a na závěr tu mám něco mimo Prahu. Únětický pivovat se nachází jak název napovídá v Úněticích, což je na severním cípu Prahy kousek od Roztok. V pivovaru mají k dispozici 10°, 12° ve variantě filtr/nefiltr a také sezónní speciály. Vřele doporučuji také pivovarskou restauraci, kde vaří naprosto skvěle. Jinak výlet do Únětic je ideální na kole, jelikož přímo kolem pivovaru prochází cyklostezka lemující celou Prahu.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s