Kaipan Club v Rumunsku 2013 – Zápisky spolujezdce (2.část)

logo klub SIMPLEPřicházím s druhým dílem zápisek spolujezdce z letošní dovolené Kaipanem do Rumunska. Kdo ještě nečetl první část, doporučuju. Budete víc v obraze :-). I další tři dny se vyznačovaly nadmírou oprav, ale se vším jsme si dokázali poradit a užít si nádherný svezení a přírodu v rumunských horách. No a potkala nás také milá náhoda, klíčové slovo TopGear.

Pondělí 22.7. – cca 200 km
Po snídani jsme se vydali hledat údajně asi 15km vzdálený servis, kde jsme chtěli provést nutné opravy. Mise se podařila, v 10:30 bylo svařeno. Problém nastal při následné sborce, ložisko bylo potřeba vyměnit. Takže zpátky do servisu, bohužel není skladem, tudíž ztrácíme jeden den, přijde zítra ráno. Vyrazíme tedy jen se čtyřmi auty na výlet po okolí. Opevněný kostel, málem lázně (plány nám překazili díry o velikosti menšího kráteru přes celou silnici) a městečko Fagaras. Večer jsme si dali v kempu v Cartisoare, kde máme už dva dny chatičku, trochu místních dobrot (masíčko na grilu, rybičky, sýr, cabanos, kukuřičná kaše se zakysankou a cascavalem, zelné závitky…)

P1020663 P1020682 Úterý 23.7. – cca 120 km
Dopoledne přišlo ložisko, takže jsme opravili Patrikův prskolet, provedli profesionální geometrii tzv. prknovou metodou, a vyrazili konečně po poledni na Transfagaras. Jedna zatáčka za druhou a drápeme se do kopce, nejvyšší bod slabě přes 2000 m.n.m. Tak jsme se přehoupli, dojedeme dolů a zastavíme na oběd. No a čirou náhodou sedíme a koukáme na zeď a tam fotky Lamborghini  Ferrari a Aston Martin a vedle nich Richard, James a Jeremy z TopGear. Tak jsme se taky vyfotil, podepsali a budeme viset vedle nich. Z Curtea de Arges jsme potom dali přejezd přes Baia de Fier do Novaci opět pod Transalpinu, kde jsme rozbalili základní tábor na další den a začali spravovat další ložisko, tentokrát u Luďka, za půl hodiny hotovo.

P1020697 P1020706 P1020728

Středa 24.7. – cca 290 km
Vstávání pod Transalpinou do totálního azura, kávička, ohřát motory a tradá. Přejezd byl nádhernejch, zkontrolovali jsme naší hopskoč zatáčku a jeli dál. Humorný moment nastal na jednom horším přejezdu pod Transalpinou směr Vioneasa, kde Tučňák zůstal viset prdelí, jelikož měl prasklou příčku pod sedačkou řidiče. Tak rovnou dostal přezdívku Brusič Prdelič. Pokračovali jsme dále po okreskách zpět pod Transfagaras, dáme si ho ještě jednou. Bohužel před Avriqem nás potkal další defekt, Luďkovi na železničním přejezdu praskl držák pod převodovkou. Naštěstí za cca 7 km se nachází námi již značně prověřený servis, takže dáme pit stop. Kluci v servisu se už ani nediví a ihned všeho nechali a jali se svařovat. Tak jsme se jednomyslně shodli, že přidáme kontakt na tento servis na stránky Kaipan clubu do sekce „vyzkoušeno za vás“ jako autorizovaný servis Kaipan v Rumunsku. Pokračovali jsme dál na Transfagaras, dali jsme ho nahoru, přes tunel dolů, nahoru z druhý strany a zpátky dolů do Cartisoary do Penziónu. Byla to hrozná palba, málo aut, super počasí. Den jsme zakončili naprosto excelentní houbovou polívkou a místním vínem.

P1020747 P1020749 P1020752

Další zápisky, teď už spíše z cesty domů, která ale nebyla o nic méně dobrodružná, budou…brzy.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s