Kaipan Club v Rumunsku 2013 – Zápisky spolujezdce (3.část)

logo klub SIMPLETřetí díl zápisek spolujezdce z letošní dovolené Kaipanem do Rumunska je tu. Kdo ještě nečetl předchozí, doporučuju začít u první části. Po několika krásných přejezdech přes rumunské hory nás teď čekala v podstatě už jen cesta domů, která se ale nakonec ukázala neméně dobrodružná a bohatá na opravy. 

Čtvrtek 25.7. – cca 360 km
Pěkně jsme se vyspali a kolem deváté vyrazili pomalu směr západ. Po cestě jsme se ještě stavili podívat do Sibiu, kde se o víkendu jede rallye i za účasti českých posádek. Když viděli naše auta, tak nás pořadatelé pustili na uzavřený parkoviště pro jezdce Evropského šampionátu vracející se z kvalifikace, takže jsme byli v dobré společnosti. Tak jsme pokecali, v SABMiller hospodě si dali konečně čepovaný pivo (PU, Grolsch, Ursus Premium a Black), okoukli auta a jeli dál. Ze Sibiu míříme směr Oradeia poblíž hranic s Maďarskem a po cestě u Abrudu si dáváme i nějaký pěkný zatáčky. Po cestě zastavili Tučňáka místní strážci vesmíru, ale nakonec se ukázalo, že se chtěli jen podívat na auto. Dále přejezd kolem Albecu, podél řeky, skály, akorát ta silnice trochu horší. Dále přejezd horským úsekem do Baity, kde jsme to i přes horší silnici kroutili poctivě nahoru i dolů. No a pak nám Rumunsko krutě oplatilo na úseku totálního děr, takže jsme nakonec byli rádi, že to auta přežili. Zakempili jsme v Baile Felix a šli na večeři.

P1020753 P1020770 P1020780
Pátek 26.7. – cca 380 km
Ráno v 8 vyrazíme směr Maďarsko, Debrecen a rychle po dálnici na Slovensko, Košice. Tunákk se odpojil, že po dálnici jet nechce a někde nás potká. Před Košicema jsme to vzali na Medzev a dále po okreskách do slovenského krasu. Po cestě na oběd do místní Koliby jsme si ještě dali rozborku a sborku Ludkovi elektriky aby jsme po hodině našli vysypaný vypínač, kterej to celý šlusnul. Bylo to ale vykoupeno krásnou silnici krasem, s parádníma zatáčkama a absolutně bez aut. Oběd a koupačka před Uhornou a mažeme směr Rožňava do kempu. Ještě jsme si, již opět s Tučňákem, po cestě z Gamerské Polomy dali krásnej přejezd přes kopec a zakempili u přehrady Dědinky.

P1020781 P1020782

Sobota 27.7. – cca 300 km
V 8:30 odjezd na ranní projížďku po slovenském krasu a snídaně u dobšinské ledové jeskyně. Bohužel závada potkala i Mílu, ustřihnutej šroub na držáku tlumiče zadního kola. Naštěstí 500m od místa závady nám bodrý Slovák svářeč zavařil šroub provizorně natvrdo aby Mila dojel domů. Tučňák se opět odpojil a my jedeme dál po plánované trase přes Nízké Tatry. Ovšem po chvíli volá Tučňák s defektem, jezdecká chyba v zatáčce a ohnul pravý přední rameno. Tak jedeme zpět za svářečem narovnat ramena a zavařit tlumič, takže už máme autorizovaný servis i na Slovensku u Popradu. Bohužel jsme opravama ztratili půl dne a navíc jsou opravy spíše provizorní, takže opouštíme plánovanou trasu po horách a jedeme nejrychlejší cestou domů. V Poprade nás chytil déšť, tak jsme dali střechy, Tučňák odjel a my na oběd do Koliby. Pak dálnice směr Žilina, Makov a kemp v Rožnově pod Radhoštěm konečně na český pivo.

P1020784 P1020788 P1020790

Neděle 28.7. – cca 350 km
V osm hodin jsme pianko vyrazili směr domů přes Olomouc, Svitavy, Hradec Králové. O půl dvanácté se v Hradci loučíme s Patrikem a jedeme dál směr Praha. No a v půl jedny jsme po úmorném vedru konečně doma.

No tímto končí moje pojednání o výpravě do Rumunska. Bylo to pěkné a příští rok nás čeká zase jiná destinace, asi Řecko.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s