Konec prokrastinace

Kopr-obal

Všichni to známe, ale donedávna jsme to ještě asi nepojmenovávali slovem prokrastinace. No jo, chorobné odkládání důležitých úkolů a povinností, je řekl bych jedním z rysů současné uspěchané doby. Máme tolik věcí na práci a neumíme se koncentrovat a přemluvit k jejich efektivnímu řešení. 

A co to teda je prokrastinace? No to se dozvíte v knize i videu níže, ale ještě předtím doporučuju tohle krásný muzikálový video jako intro :-).

Kniha od Petra Ludwiga – Konec prokrastinace Vám pomůže bojovat nejen s prokrastinací, ale také tak trochu zlepšit vás osobní pocit z toho, kam se v životě ubíráte, nebo si ujasnit, kam byste se ubírat chtěli, aby jste byli spokojenější. Uff to bylo dlouhý souvětí. Snad je to jasný.

Kniha je každopádně rozdělena do několika dobře strukturovaných částí, které vás celou problematikou provedou. Na konci každého celku je rychlá rekapitulace, která vám pomůže si připomenout důležité věci. Kniha vás po cestě pobaví, vzdělá i poskytne účinné nástroje jak s prokrastinací bojovat. A to nejdůležitější, přečtení knihy vám dodá motivaci se sebou začít něco dělat. Snad.

Kromě úvodního slova o tom, co vlastně prokrastinace je, jsou nejdůležitější části ty, zaměřující se na systém osobního rozvoje:

  • Motivace
  • Akceschopnost
  • Výstupy
  • Objektivita

Nebudu sem přepisovat knihu jako takovou, ale v galerii níže můžete vidět v mých výpiscích, co jsem si z ní odnesl. Z metod, které jsem začal používat vlastně na denní bázi zmíním „buzer lístek“, „flow lístek“ a „todo“. Osobně jsem taky hodně ocenil, že autor velmi důkladně vysvětluje, odkud tu či onu radu nebo metodu získal (zdroje) a proč je to zrovna ta pravá. Také se mi velice líbilo používání názorných citátů. Více o knize se můžete dozvědět v rozhovoru Petra Ludwiga v pořadu Vlna z Brna.

No a čím to uzavřít? Asi mým oblíbeným citátem, podle kterého se snažím řídit a po přečtení této knihy se stal základním kamenem mé „osobní vize“.

albert-einstein-success-quotes-try-not-to-become-a-man-of-success-but-rather-try

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s