Zelená tsunami aneb příběh jedné facebookové události

Zajímavý článek na téma „ozeleňování“ profilových fotek na Facebooku. Taky jsem se zapojil, líbil se mi ten nápad. Jen jsem zvědavej, co to přineslo Straně zelených. Více taky od Jendy Perly na http://jendaperla.cz/volby-2013-jak-jsme-delali-ty-zelene/

Filip Huněk

Volby do Poslanecké sněmovny 2013 jsou za námi a mnozí si jistě oddychnou, že někteří z jejich přátel (vůbec se nechci jmenovat) je konečně přestanou na sociálních sítích spamovat předvolební agitkou a ještě drze prohlašovat, jak neuvěřitelně kreativní daná agitka je.

Vraťme se ale ještě krátce k letošnímu fenoménu předvolební kampaně na sociálních sítích, kterým bylo ozeleňování profilových fotografií na Facebooku (dále FB) jako vyjádření podpory pro Stranu zelených (dále SZ).1 Vložení malých odznáčků, tzv. badgů do profilovky jako šíření sdělení, že daný uživatel sympatizuje s nějakou aktivitou, není celkem nic nového. I v rámci voleb měly některé strany vlastní záložkové aplikace anebo jejich sympatizanti a sympatizantky používali některý z volně dostupných editorů.2 Naproti tomu obarvení celé fotografie je fenomén, který se v českém prostředí dosud neobjevil.

Badges mají jednu drobnou nevýhodu a sice tu, že vypadají dobře pouze na profilu, ale ne vždy jsou dost čitelné jako…

View original post 580 more words

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s