Electro-swingová vlna konečně dorazila do Čech

1239212490_es1Co to vlastně je electro swing? Mnozí jistě správně odhadnou, že jde o hudební žánr. Je to žánr, který kombinuje klasické prvky a melodie swingu a jazzu první poloviny minulého století s prvky moderní elektronické taneční hudby. A výsledek je neskutečně svěží a rytmická muzika. 

Žánr těží i z trendu poslední doby, kterým je „posedlost“ retro věcmi, oblečením, nábytkem… Zároveň vidíme, už i v Čechách, jakési znovuzrození klasických tančíren, často právě v rytmu electro swingu. Ten nabízí klasické rytmy a melodie, ale i moderní pojetí zajímavé pro mladou generaci. Electro swingová vlna se šíří především z Evropy, konkrétně Rakouska, Francie nebo Velké Británie.

Konkrétně mám teď na mysli kapely jako Parov Stelar Band (AUT), Caravan Palace (FRA) nebo The Electric Swing Circus (UK). Tady jsou nějaký moje oblíbený písničky.No a proč o tom vlastně píšu? Protože mám pocit, že se s touhle electro-swingovou vlnou roztrhl poslední dobou pytel i v české kotlině. Měli jsme tu koncerty Parov Stelar Bandu, Alice Francis, v Café NONA na Nové scéně národního divadla byla tančírna, DJové objíždějí republiku a přinášejí electro swing do klubů atd. Prostě se tu děly super akce. No a naštěstí není všem dnům rozhodně konec. Do Vánoc vím v Praze minimálně o dvou super akcích, kam určitě stojí zato zajít.

  1. Rádio 1 Electro Swing River – další tančírna 13.12. v Café NONA (více info na Facebooku)
  2. Electro Swing by Fénix – electro-swingová párty 20.12. v Paláci Akropolis (více info na Facebooku)

Tak doufám, že se aspoň na jedné akci potkáme a trochu zatrsáme :-).

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s