Lázně na lodi, aneb skok do ledové Vltavy

logo_3CTakový běžný pondělní večer? Vlastně ani ne, běžně neskáču v únoru do Vltavy. Po této zkušenosti to ale možná začnu občas praktikovat…

Někdy na podzim se na české crowdfundingové* platformě HitHit objevila výzva o pomoc s financováním projektu Lázně na lodi na pražské náplavce. Projekt mi přišel zajímavý a tak jsem ho výměnou za budoucí volný vstup podpořil symbolickou částkou 250 Kč. No a hle, na projekt se vybralo téměř 85 tisíc Kč, takže se tvůrci mohli zdárně pustit do práce. 

*Crowdfunding = způsob získávání peněz formou sbírky (zdroj: MediaGuru)

Nyní už lázně fungují nějakou dobu a dokonce si získaly takovou oblibu, že je třeba si rezervovat místo někdy i dost dopředu. No a v pondělí přišla ta chvíle jít to konečně vyzkoušet. Takže jsem se sebral a s mámou (která je snad nejčastějším návštěvníkem) vyrazil do sauny na lodi zakotvené na pražské Náplavce přímo na zastávce tramvaje Výtoň. Počáteční nadšení trochu zchladil fakt, že sauna kvůli technickým potížím nebyla včas roztopená, ale nakonec se dílo podařilo. Lázně fungují jako klub, takže musíte vyplnit formulář a získat členskou kartičku, pak už je ale vše bez problémů.

Vstup vás na 1 hodinu vyjde na zhruba 130 Kč, ale permanentky vychází příznivěji. Za drobný poplatek vám tu půjčí ručník i prostěradlo, převléknout se můžete ve společné (muži i ženy) „převlíkárně“. To může člověka nezasvěceného (zejména stydlivé slečny) trochu šokovat, ale většina to nakonec dá a zvykne si. Pak už projdete do odpočívárny s klasickými plážovými lehátky odkud jdete buď do sauny nebo na venkovní palubu. Sauna má kapacitu okolo 10 lidí naráz, teplotu od 80° do 100° a pro intenzivnější zážitek si můžete kamínka pěkně polít vodou a zažít pořádný nával horka. Přitom se prosklenou stěnou díváte na řeku, Hradčany a projíždějící parníky. No a když už máte dost, projdete přes odpočívárnu na venkovní palubu, kde máte dvě možnosti ochlazení. První je káď se studenou vodou, druhou je Vltava, což vřele doporučuju. První zkušenost je sice trochu šok, skáčete do neznáma, všude je tma a navíc je to děsně studený. Ale špíny ve vodě se bát nemusíte a napodruhé je to už fakt zážitek. Pak si dáte pohodičku v odpočívárně, objednáte si k tomu pivko a nic vám nechybí. A hurá na další kolo horka…

Tato slideshow obsahuje JavaScript.

Autor fotek: Rostislav zapletal /http://www.rostislavzapletal.cz

Reklamy

3 thoughts on “Lázně na lodi, aneb skok do ledové Vltavy

  1. Dobry den, rad bych vas upozornil na dodrzovani autorstvi pri pouzivani cizich (resp. mych) fotografii ve vasem clanku o saune. Pokud chcete fotografie pouzit, je nutnosti ziskat souhlas autora.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s